komputer

Dzisiaj firmy, bez względu na zakres działania wymagają od swoich pracowników umiejętności obsługi komputera.

Młodzi absolwenci nie mają z tym żadnego problemu. Tymczasem u nieco starszych, bardziej doświadczonych osób sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Nierzadko właśnie brak umiejętności płynnej obsługi komputera i poszczególnych programów stoi na drodze, jeśli chodzi o znalezienie nowej pracy.

Część osób z określonym dorobkiem zawodowym w żadnym wypadku się tym nie przejmuje i nie zważa na to, że nie posiada takich umiejętności.

W końcu posiada pracę, w której nie jest to wymagane. Warto jednak zwrócić uwagę na koniunkturę na rynki pracy i na to, że przeróżne firmy, nawet te duże i zdawać by się mogło, pewne, często upadają, gdyż tracą płynność finansową. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku firm mniejszych, które są jeszcze bardziej narażone na przeróżne niesprzyjające sytuacje. Dlatego też nigdy niewiadomo, kiedy będziemy się musieli odnaleźć na rynku pracy i na nowo zacząć czegoś szukać. Wówczas w naszym CV na pewno dobrze prócz doświadczenia zawodowego, będą wyglądać różnego rodzaju kursy, a zwłaszcza takie, które są związane z obsługą komputera i najnowszymi technologiami.

Pamiętajmy, że osoby młode posiadają takie umiejętności niemalże automatycznie, z tego względu, że wychowały się wśród komputerów i sprzętów elektronicznych. Osoby w średnim wieku niestety są pod tym kątem nieco w tyle. Dlatego też warto zatroszczyć się o poszerzanie kompetencji i już teraz zacząć uzupełniać swoją wiedzę. Z pomocą przychodzą nam przeróżne firmy, oferujące kursy czy też szkolenia komputerowe. Pamiętajmy, że dzisiaj perfekcyjna obsługa komputera to niemalże obowiązkowa pozycja w CV.

Nawet jeśli bieżąca sytuacja nie zmusza nas do tego, aby sprawnie obsługiwać komputer, to nigdy niewiadomo co przyniesie przyszłość. Osoby z dużym doświadczeniem zawodowym, w średnim wieku mogą być na rynku pracy naprawdę sporą konkurencją, wystarczy tylko posiadać odpowiednie umiejętności i na bieżąco uzupełniać CV. Dla potencjalnego pracodawcy kolejne kursy czy też szkolenia, a zwłaszcza te z branży informatycznej są wskazówką, że ma on do czynienia z pracownikiem, który chce się rozwijać i który nie spoczywa na laurach.